پایین بودن میزان در آمد به جامعه بیهوشی صدمه می زند

رییس انجمن بیہوشی ایران در گفت و گو با نشریہ پزشکان ایرانی :

پایین بودن میزان درآمد بہ جامعہ بیہوشی صدمہ می زند.

رییس انجمن بیہوشی ایران اعلام کرد : رشتہ بیہوشی در دنیا در حین جراحی و کنترل درد بعد از جراحی نقش کلیدی دارد و در ھمہ بیمارستان ھا، متخصص بیہوشی در بخش ھای مختلف اورژانس ھا و مراقبت ھای ویژہ حضور دارند. علیرضا سلیمی در گفت و گو با نشریہ پزشکان ایرانی ضمن تبریک ۱۶ اکتبر روز جہانی بیہوشی سختی کار جامعہ بیہوشی را استرس در لحظہ دانست.

وی افزود : متخصصان بیہوشی کہ خدمات ارائہ می دھند ھم ردیف سایر کشورھا ھستند اما میزان درآمدشان پایین است کہ امیدوارم مسوولان توجہ ویژہ ای بہ مشکلاتی کہ در این رشتہ وجود دارد.

سلیمی بیان داشت : حدود ۵ ھزار پزشک متخصص بیہوشی در کشور داریم و در این خانوادہ دستیاران این رشتہ نیز فعالیت دارند.

دربارہ شرایط بیہوشی در کشور گفت : شرایط بیہوشی تا این لحظہ در کشور از موقعیت مناسبی برخوردار بودہ و ھمہ داروھایی کہ استفادہ شدہ از داروھای استاندارد و معتبر بودہ است. ضمن اینکہ داروھای داخلی از کیفیت مناسبی برخوردار و مورد تائید ما است.

 

*برای مشاهده خبر در نشریه تخصصی پزشکان ایرانی اینجا کلیک کنید.

1 پاسخ
 1. محمد علیپور
  محمد علیپور گفته:

  با سلام
  از نظر سختی شرایط کار در آمریکا که پایه گزار اکثر رشته های نوین پزشکی است رشته بیهوشی معادل آتش نشانی است که اهمیت وارزش این رشته را نشان میدهد.
  هرگونه تغییر مثبت از نظر مالی وغیره برای رشته تخصصی بیهوشی باعث افزایش ایمنی وسلامت بیماران بخصوص در شرایط بحرانی وسخت میشود.
  وهرگونه ظلم تعرفه ای تداخلات غیر منطقی سلامت بیماران را به خطر میاندازد.
  دلسوزان جامعه پزشکی باید شرایطی فراهم کنند که یک متخصص بیهوشی با سه روز کار بتواند درامد خوب وعالی داشته باشد تا در روزهای بعد با تمرکز وآمادگی بهتر خدمات بهتری به بیماران ارائه کند.
  دکتر علیپور دانشگاه مشهد

  پاسخ

پاسخ دهید

Want to join the discussion?
می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *