برجسته‌ترین متخصصان بیهوشی جهان به ایران می آیند

0006

رئیس انجمن بیهوشی ومراقبتهای ویژه ایران، از حضور برجسته ترین پزشکان بیهوشی دنیا در کنگره بین المللی «بیهوشی و مراقبت های ویژه پس از عمل های جراحی» که در تهران برگزار می شود، خبر داد.

دکتر علیرضا سلیمی با اشاره به آغاز کنگره بین المللی ریکاوری پیشرفته پس ازعمل های جراحی از صبح چهارشنبه در بیمارستان امام(ره) تهران، اظهارداشت: دراین همایش پزشکان، جراحان و پیراپزشکان در خصوص شیوه های نوین و پیشرفته خدمات رسانی مناسب تر به بیماران از زمان ورود تا ترخیص و انجام کارهای مراقبتی تیمی، آشنا می شوند و از تجربیات پزشکان موفق عرصه این حوزه در دنیا آگاهی می‌یابند.

رئیس کنگره eras (ریکاوری ارتقاء یافته پس از عمل جراحی)، خاطرنشان کرد: دراین کنگره که با مشارکت وزارت بهداشت، انجمن جهانی بیهوشی، سازمان نظام پزشکی، دانشگاههای علوم پزشکی و سایر دستگاه های مربوطه برگزار می شود به گایدلاین های مراقبت از بیمار در هنگام بستری، قبل از جراحی، حین و بعد جراحی و حتی زمان ترخیص گفته می شود.

وی افزود: این گایدلاین ها در کشورهای خارجی نوشته و تهیه شده است که امیدواریم با برگزاری این همایش و آشنایی پزشکان، جراحان و پیراپزشکان با این دستورالعمل ها علاوه بر همکاری بین بخشی کیفیت ارائه خدمت به بیماران ارتقاء یابد.

رئیس انجمن بیهوشی و مراقبت های ویژه ایران در ادامه یادآور شد: eras برای تمام بیماری های به صورت مجزا نوشته شده است و پزشکان می توانند متناسب با تخصص و نوع تخصص از این دستورالعمل ها بهره‌مند شود.

وی افزود: در انجام این دستورالعمل ها باید تمام متخصصان با یکدیگر همکاری داشته باشند برای مثال در یک جراحی گوارش باید متخصص گوارش، تغذیه، بیهوشی و… با یکدیگر همکاری داشته باشند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطر نشان کرد: حضور در این همایش بین‌المللی فرصت مناسبی است تا جراحان، پزشکان و پیراپزشکان داخل کشور از جزئیات این دستورالعمل ها و فواید آن آشنا شوند.

وی افزود: در این گردهمایی علمی بنیان گذار انجمن eras نیز حضور خواهد داشت که این مساله بار علمی همایش را افزایش می دهد.

رئیس کنگره eras ادامه داد: در این همایش ۸ تن از پزشکان برجسته علم بیهوشی، همودینامیک منیتورینگ و… از  قبیل فرانسه، انگلیس، دانمارک، امارات متحده عربی و مصر حضور خواهند داشت و به بحث و تبادل نظر در خصوص آخرین دستاوردهای علمی دنیا خواهند پرداخت.

وی افزود: یکی دیگر از دستاوردهای حضور این پزشکان در کشور تدوین گاید لاین «همودینامیک مونیتورینگ» است. این امر دستورالعمل مشترکی را در اختیار پزشکان قرار می‌دهد تا ارائه خدمت به بیماران بستری در آی سی یو به بهترین شکل انجام شود.

به گفته سلیمی، «همودینامیک مونیتورینگ» دستگاهی است که وضعیت قلبی و عروقی بیماران بستری در بخش آی سی یو را نشان می‌دهد.

سلیمی با بیان اینکه این کنگره برای شرکت کنندگان دارای امتیاز بازآموزی است، افزود: این کنگره از ۱۳ تا ۱۵ بهمن ۹۵ در بیمارستان امام خمینی(ره) تهران برگزار می شود.

* لینک خبر در خبرگزاری فارس

*لینک خبر در خبرگزاری سلامت آنلاین

*لینک خبر در خبرگزاری مهر

*لینک خبر در خبرگزاری سلامت ایرانیان

*لینک خبر در خبرگزاری میزان

*لینک خبر در خبرگزاری شفاآنلاین

0 نظر

پاسخ دهید

Want to join the discussion?
می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *