گزارش دیدارهای ریاست انجمن با ارکان انجمن جهانی

چندی پیش آقای دکتر سلیمی، رئیس محترم انجمن آنستزیولوژی و مراقبت های ویژه ایران در کنگره Euroanesthesia 2016 که در لندن برگزار شد، شرکت کردند و از نزدیک با مسوولین انجمن جهانی ملاقات هایی در راستای حل مشکلات فی ما بین به انجام رساندند که گزارش مبسوط آن را به قلم ایشان در ادامه بخوانید:

(گالری تصاویر در زیر متن آمده است)

بسمه تعالی

گزارش سفر به لندن

با سلام و احترام
کنگره انجمن بیهوشی اروپا (ESA) در خرداد ماه سال جاری در لندن برگزار شد.
معمولا در طی برگزاری کنگره های مهم، انجمن ها اقدام به رایزنی و برگزاری جلساتی می کنند. عضویت انجمن بیهوشی ایران بعلت عدم پرداخت حق عضویت خود به فدراسیون جهانی در پنج سال گذشته، به حالت تعلیق درآمده بود و خطر جدی حذف کامل آن از فدراسیون وجود داشت.
از اسفند ماه سال گذشته مکاتبات وسیعی در سطوح مختلف برای لغو این تعلیق انجام شد و در نهایت قرار به برگزاری جلسات و نشست هایی بین انجمن ایران و مسوولین انجمن جهانی برای حل مشکل تعلیق گردید.
بعد از دریافت روادید انگلستان با مشکالت خاصی که این روزها همه کم و بیش در مورد آن می دانید، سفر انجام شد و جلساتی به شرح ذیل طی چهار روز برگزار گردید:

جلسه با ریاست انجمن جهانی (در ۲ جلسه)
جلسه با رییس و دبیر انجمن جهانی
جلسه با خزانه دار انجمن جهانی
جلسه با مسول فعلی و آینده کمیته آموزش انجمن جهانی
جلسه با اعضا و روسای انجمن های دیگر
جلسه با رییس انجمن بیهوشی اطفال اروپا
جلسه با مسوولین انجمن ERAS
و جلسات اجرایی با زیر شاخه های مختلف انجمن جهانی جهت همکاری بیشتر با ایران

در مجموع درتمامی جلسات تلاش بسیار گردید تا گوشه ای از توانایی ها و علاقه وافر همکاران ایرانی به روابط خوب بینالمللی به نمایش گذاشته شود. خوشبختانه جو بسیار مثبت و دوستانه ای بر قرار شد که پایه نتایج خوب جلسات گردید.

در انتها به اهم دستاوردهای این جلسات اشاره می کنم:
۱ -همه بدهی های انجمن ایران بخشیده شد.
۲ -با توجه به حل مشکل بدهی و رفع تعلیق، ایران می تواند از این پس در همه تصمیم گیری ها و فعالیتهای انجمن جهانی شرکت داشته باشد.
۳ -علی رغم پایان زمان عضویت در کمیته های جهانی و محدودیت و تقاضاهای زیاد سایر کشورها برای عضویت در این کمیته ها، ایران در کمیته آموزش انجمن جهانی عضو خواهد داشت.
۴ -مقرر شد امکان گذراندن دوره های مختلف بین المللی برای متخصصین ایرانی فراهم گردد.
۵ -انجمن بیهوشی اطفال اروپا جهت هرگونه همکاری برای اعزام سخنران و مدرس و یا پذیرش همکاران برای گذراندن دوره های کوتاه مدت اعالم آمادگی کرد.
۶ -برای نگارش گایدلاین و پرتکل، انجمن جهانی آمادگی جهت همکاری گسترده دارد که در مورد جزئیات نخستین کار مشترک بحث و تبادل نظر گردید.
۷ -مقرر شد کنگره بین المللی ERAS برای اولین بار در دی ماه سال جاری ( ۱۳۹۵ ) در تهران برگزار گردد.

ارادتمند
دکتر علیرضا سلیمی
رئیس انجمن آنستزیولوژی و مراقبت های ویژه ایران